Czwartek, 23 listopada 2017, imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Wiadomości

Karczma Biesiada

"Stalówki" pogromione przez Sosnowiec!

21.11.2010 Alicja Marchewka

W VII kolejce rozgrywek ligowych Stalowa Wola podjęła walkę na własnej hali z KS JASFBG Sosnowiec. Nasze seniorki przegrały mecz 36:88. Dla rywalek jest to kolejna wygrana na koncie, która utrzymuje je na pierwszym miejscu w tabeli. Niestety Stal nie może pochwalić się takimi sukcesami.

Stalowowolskie dziewczyny miały od samego początku bardzo duże problemy. Sosnowiec ma o wiele wyższe i szybsze zawodniczki. Ta ostatnia cecha zadecydowała ostatecznie o przegranej Stali. W I kwarcie było widać znaczną przewagę rywalek. Ich gra była ostra, szybka i zdecydowana. Z tak silnym przeciwnikiem "Stalówki" miały bardzo małe szanse na wygraną. Sosnowiec grał mocno w obronie. Już na początku I kwarty rywalki postawiły szczelną zasłonę, co bardzo utrudniło grę naszym zawodniczkom.  Na szczęście Stalowa Wola potrafiła zagrać dobrze w obronie, co spowodowało, że przeciwniczki nie trafiały łatwych punktów. Na linii rzutów osobistych stanęła dwukrotnie Karolina Czenczek, która zdobyła dla nas 3 pkt.

W II kwarcie mimo dobrej gry Sosnowca, seniorki ze Stalowej pokazały się z całkowicie innej strony. Dziewczyny zaczęły zdobywać punkty z akcji. Do wyniku dołożyła swoje 4 punkty – Katarzyna Piłat, oraz 2 pkt - Klaudia Wołoszyn. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 12:39.

Choć zazwyczaj druga połowa nie służy naszym zawodniczkom, tym razem dziewczyny znalazły w sobie trochę werwy i choć do wygranej było daleko, grały z większą odwagą, co przyniosło efekt. Kolejne 4 pkt na koncie Katarzyny Piłat. Niestety rywalki grały ciągle na wysokim poziomie i dogonić ich nie było łatwo. Pod koniec trzeciej kwarty Joanna Kuziora celnie rzuciła z linii rzutów za 3. W ostatniej kwarcie poza kolejnymi zdobyczami Karoliny Czenczek, można pochwalić również Paulę Kijak za efektywny szybki atak, który przyniósł nam kolejne 2 pkt, oraz do tej pory niewidzialną Aleksandrę Jaworską, która oddała 2 celne rzuty za 3 pkt. Kolejną „trójkę” dołożyła znów Joanna Kuziora. Mimo że stalówki starały się jak mogły, mecz zakończył się ich przegraną.

W ten sam dzień odbył się mecz kadetek: Stal Stalowa Wola – Lotnik Wierzawice. W pierwszej połowie dziewczyny ze Stalowej Woli zdecydowanie dominowały na boisku, jednak nie udało im się utrzymać takiej przewagi do końca meczu. W drugiej połowie rywalki podjęły walkę, która doprowadziła ich do zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 54:65 dla Lotnika