Warning: Use of undefined constant id - assumed 'id' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/news.php on line 2
Głos przeciwko likwidacji - Wiadomości Stalowa Wola - e-stalowa.pl

Środa, 24 kwietnia 2019, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Wiadomości

Karczma Biesiada

Głos przeciwko likwidacji

28.01.2011 Filip Miłkowski

W czwartkowy wieczór wszyscy zainteresowani sprawą likwidacji Gimnazjum nr. 3 z oddziałami integracyjnymi im. Józefa Piłsudskiego zgromadzili się na sali gimnastycznej tejże szkoły. Podczas dwugodzinnej dyskusji głos zabrali radni, nauczyciele i rodzice uczniów.

Na spotkanie zorganizowane przez Lucjusza Nadbereżnego licznie przybyli rodzice uczniów oraz nauczyciele. Przedstawicieli władz miasta było niewielu. Zabrakło również prezydenta, który jest inicjatorem decyzji o likwidacji.

Jego zdaniem w szkole występuje niż demograficzny, a problem małej ilości uczniów będzie narastał. Natomiast z przeniesieniem uczniów nie będzie problemu. Likwidacja gimnazjum będzie miała znaczący wpływ dla ekonomi, pozwoli zmniejszyć wydatki w budżecie miasta o milion złotych rocznie.Jedynym minusem według Andrzeja Szlęzaka jest utrata pracy przez nauczycieli.

Dyrektor gimnazjum, pani Marzena Mizera przedstawiła na początku szkołę i podkreśliła udział uczniów w różnych zajęciach dodatkowych rozwijających ich umiejętności i zainteresowania. Nauczyciele posiadają liczne pomoce naukowe pozwalające im na naukę uczniów niewidomych i niesłyszących. Obraz ten potwierdzają opinie rodziców uczniów, zarówno tych zdrowych jak i niepełnosprawnych.

Szkoła z oddziałami integracyjnymi (w tym przypadku jedyna na pięć powiatów) jest szkołą, która pozwala dzieciom niepełnosprawnym spędzać czas ze zdrowymi rówieśnikami. Prowadzi to do obopólnych korzyści: dzieci wymagające opieki nabierają pewności siebie, pozostali uczniowie uczą się akceptować ludzi, którzy są inni.

Szkoła do której uczęszcza 270 uczniów jest idealną placówką do budowania społeczeństwa tolerancyjnego. Wszyscy uczniowie czerpią z tego korzyści, bowiem w mniej licznych klasach każdemu uczniowi osobno można poświęcić więcej czasu. Jak mówi pani wicedyrektor Stanisława Bieńko-Stachyra: „Szkoła ma być uszyta na miarę ucznia”.

Okazało się, że problemów związanych z likwidacją jest więcej niż przewidział prezydent Andrzej Szlęzak. Przeniesieni uczniowie, musieli by przyzwyczaić się do nowego otoczenia, nowych nauczycieli i wymagań. Dochodzi do tego jeszcze kupno nowych podręczników, które przecież tanie nie są. Co zaś tyczy się przeniesienia klas integracyjnych do Szkoły podstawowej nr. 7 niektórzy uważają, że placówka ta jest za mała na tę ilość osób i z pewnością dodatkowi uczniowie wydłużą jej czas pracy.

Rodzice byli oburzeni nie tyle pomysłem na likwidację szkoły, co sposobem, w jaki się o tym dowiedzieli. „Nasze dzieci są nieświadome, że w poniedziałek nie pójdą do szkoły” jak mówi jedna z matek.

W dyskusji padały różne argumenty, wszystkie jednak łączyła niechęć do zlikwidowania szkoły.

Na zakończenie przedstawiciele władz miasta, m.in. Wiesław Siembida zaznaczyli, że decyzja o likwidacji gimnazjum jest decyzją tylko i wyłącznie prezydenta. Obiecali również że zrobią wszystko co w ich mocy aby temu zapobiec i przekażą prezydentowi opinię zgromadzonych.
Czytano 3803 razy | komentarzy[6]

Podziel się »
Dodaj na sledzik.pl
Dodaj na facebook.com
Dodaj na blip.pl
Dodaj na twitter.org
Dodaj na wykop.pl
Dodaj na joemonster.org
Wyślij znajomemu
Drukuj

Dodaj na sledzik.pl

Dodaj na facebook.com

Dodaj na blip.pl

Dodaj na twitter.org

Wyślij znajomemu

d

Waszym zdaniem

~widz

2011-01-29 20:31:45

nie wiem z jakich źródeł korzystał redagujący tekst, napisał " licznie " rodzice przyszli na spotkanie, czyżby? 30 rodziców na 270? Widać tylko zainteresowanych : radny Janusz Z. broni stołka swojej żony, aby nie została bezrobotna, troszeczkę podtekst prywatny , troszkę polityczny. Uważam, że w innej szkole bardziej zadbają o dzieci z klas integracyjnych. W g-3 jest dezorganizacja, która przedkłada się na wyniki uczniów, podkreślam - szczególnie na uczniów! W innych szkołach są większe możliwości, lepsza organizacja, większe zaangażowanie, a za tym idzie poziom i wiedza. W PSP 7 jest wszystko czego potrzeba na wychowywanie dzieci w wieku od początkowego nauczania do wieku gimnazjalnego, a nauczyciele są zgrani, współpracują ze sobą, oddają pracy wszystkie siły. Emeryci z Gimnazjum nr 3 z oddziałami integracyjnymi bardziej chcieliby zajmować się rządzeniem szkoły, co powoduje brak zorganizowania w każdym poczynaniu. W okresie wzmożonej walki o stanowisko pracy nauczyciela powinniśmy widzieć starania do coraz lepszej pracy, profesjonalnemu podejściu do nauczanego przedmiotu, niestety emeryci nam tego nie dadzą. Dobre posunięcie, które będziemy w przyszłości oceniać wysoko, zagwarantuje dzieciom z klas integracyjnych poziom jakiego oczekują rodzice. Proszę być obiektywnym następnym razem i zbadać sytuację jaka tworzy tą dyskusję.

~Mazi

2011-01-29 22:29:53

Po co od razu likwidować szkołę. Skoro to nauczyciele są wszystkiemu winni to może od nich trzeba zacząć> Szkoły były, są i będą potrzebne w każdej ilości. ~widz policzyłbyś przynajmniej ludzi z fotografii i nie cisnął takich głupot czepiając się o źródeł.

~widzo

2011-01-29 23:40:20

przepraszam 37 rodziców , radni i reszta paru nauczycieli i telewizja. Rodziców jest w całej szkole 270 a nauczycieli 42? no to troszkę frekwencja huhu

~damian

2011-01-30 01:06:03

Szlęzak ma bezdyskusyjną rację. Nie wiem nad czym tu więcej debatować, klasy są mniej liczne, grzeje się puste mury. Trzeba oszczędzać i gromadzić dzieciaki w jednym budynku. Ja uczyłem się w sp.12 na początku lat 90-siątych (wtedy było mnóstwo dzieciaków i było dobrze). Apel do rodziców: pan poseł błądek nie ma pojęcia o czym mówi. wy tutaj zostaniecie. on pojedzie do warszawy może nawet do swojego biura nad bałtykiem(kamień pomorski). oszczędności dokonywane przez Szlęzaka to oszczędności dla nas - mieszkańców. nie dajcie się oszukać radnym pis bo nie o wasze dobro walczą. oni walczą bezwzględnie przeciwko Szlęzakowi.

~rodzic

2011-01-30 21:00:10

ta babka na ostatnim zdjęciu to najlepsza baba w szkole, szacuneczek

~tiken

2011-01-30 21:08:40

Szlęzak powinien się zabrać za wszystkie szkoły w stalowej woli. żądam więcej trudnych ale potrzebnych zmian w mieście!! paczka radnych pis - wichrzycielstwo, populizm, brak wiedzy! dzieciaków jest o ponad połowę mniej jak 15 lat temu, a nauczycieli tyle samo - trzeba się dostosowywać do wymagań rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twoje imię
Twój e-mail
temat
zaznacz aby dodać komentarz

O serwisie | Materiały do pobrania | Redakcja | Dołącz do nas | Partnerzy | Patronat Medialny | Reklama | Kontakt

Copyright 2009-
Warning: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/stopka.php on line 4
2019 e-Stalowa.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.


Warning: include(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_include=0 in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/stopka.php on line 5

Warning: include(http://www.e-stalowa.pl/stat2.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/stopka.php on line 5

Warning: include(): Failed opening 'http://www.e-stalowa.pl/stat2.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php') in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/stopka.php on line 5